large_05-8140

Seria PALACE to ponadczasowa klasyka zaprojektowana z myślą o przyszłości. Wyróżniającą cechą LAUFEN PALACE jest to, że umywalki można przycinać do odpowiednich rozmiarów i idealnie dopasowywać do każdego układu łazienki. Palace sprawdza się zarówno w domowym zaciszu jak i w łazienkach hotelowych na całym świecie. Ta seria to duży wybór ceramiki łazienkowej, które mają wiele zalet w każdym otoczeniu.

 

Miękkie linie kolekcji LAUFEN ILBAGNOALLESSI ONE, które jakby wykraczają poza wyznaczone kontury, sprawiają, że łazienka staje się miejscem intymnym. Żartobliwy lekko ekscentryczny styl umywalek zaskakuje i pobudza fantazje, nie zaniedbując funkcjonalności produktu. Dzięki powłoce WonderGliss, ceramika jest szczególnie łatwa do utrzymania w czystości oraz spełnia najwyższe standardy higieniczne. To kolekcja po prostu piękna….

 

Seria PRO LAUFENA to odpowiedź na potrzeby użytkowników, klientów XXI wieku. Seria PRO udowadnia, że dobry design i wysoka jakość nie muszą wiązać się z wielkim wydatkiem. PRO nawiązuje do industrialnego designu, który gwarantuje optymalną funkcjonalność przy prostej formie. Geometryczny kształt umywalek zapobiega przelewaniu się wody dzięki specjalnemu brzegowi. To seria prosta, niezwykle funkcjonalna ale i nie banalna.

 

Seria ILLBAGNOALLESSI DOT koncepcja łazienki DOT to pokrewna dusza projektu ONE. Wyrazista i minimalistyczna tak można określić serię DOT . Wszystkie jej produkty mają część wspólną choć nie zawsze widoczną od razu kropkę. Proste kształty zapewniają masywnym produktom ceramicznym figlarną lekkość oraz stabilność.

 

Seria LIVING LAUFENA to 4 modne opcje ceramiki. LIVING WELL to wysokiej jakości ceramika. Oferta obejmuje pełną gamę umywalek, misek wc i bidetów o harmonijnych kształtach i kolorach, gdzie odbywa się gra symetrii z asymetrią. LIVING CITY to idealny duet umywalki z szafką. LIVING STYLE to proste i minimalistyczne umywalki dla wymagających. LIVING COUNTRY to naturalne kształty, idealne do nowoczesnego wnętrza w stylu rustykalnym. Meble w kolorze dębu i impregnowanego włókna o bezpretensjonalnym designie i wysokiej funkcjonalności w połączeniu z ceramiką zaspokoją najbardziej wyszukane wymagania.

 

3 warianty LB3 propagują indywidualny styl życia, nieograniczony przez konwenanse. Seria LB3 LAUFENA to trzy archetypy: nowoczesny, klasyczny, designerski. Umywalki ze stylu nowoczesnego nawiązują swoimi ostrymi krawędziami do stylu bauhasu czy modern. Linia klasyczna z podwójnymi krawędziami jest odzwierciedleniem ponadczasowej elegancji. Styl designerski swoimi kubistycznymi kształtami i zmiękczonymi brzegami tworzy skupione na designie wnętrze. Seria LB3 obejmuje szeroką gamę: umywalek, misek wc, bidetów, wanien i brodzików. Doskonałym uzupełnieniem są meble z lustrami, akcesoriami oraz stworzoną dla LB3 serią baterii.

 

Flora Kids odzwierciedla świat marzeń dzieci. Łazienka z ceramiką Flora Kids jest pełna ciekawych kształtów i kolorów, szczególną uwagę przykuwa umywalka z wnętrzem w kształcie kwitnącego kwiatka, dostępna w białym, czerwonym lub zielonym kolorze. Jej konstrukcja pozwala na umieszczenie wielu umywalek na ścianie, tak by dzieci jednocześnie mogły uczyć się jakże trudnej sztuki dokładnego mycia rączek i buzi. Specjalne miski wc, bez ostrych krawędzi i narożników, uzupełnione o dodatkowe uchwyty z lewej i prawej strony siedziska dają poczucie bezpieczeństwa. Kolekcja uzupełniona jest o bajkowe półki i specjalna kolorowa seria baterii.

 

Żywa i elektryzująca łazienka – z duszą, dowcipem oraz spokojnym sumieniem. Od dziś każdy dzień będzie zaczynać się dobrze. Wyjątkowa ceramika serii MIMO LAUFENA w pięknym białym kolorze, z przykuwającym oko różem lub stylową czernią. Zestawienie kolorów można wybrać samodzielnie. Kształty ceramiki łamią przyjęte konwencje kantów i rogów. Ta ceramika jest zaokrąglona, czasem asymetryczna, zapewniająca łatwość czyszczenia, niezajmująca dużo miejsca, a zarazem oferująca dużo przestrzeni do przechowywania rzeczy.

 

Kształt produktów serii PALOMBA LAUFEN to na nowo odkryta asymetria, która umożliwia kreślenie geometrycznych linii, łączących rozsądek z nieprzewidywalnością natury. Seria interpretuje ślady jakie zostawia po sobie woda, jej zagłębienia i zatoki, rzeźbione przez czas i erozję.

 

Wyrazista geometria ceramicznych brył łagodzona przez lekkość transparentnych, kolorowych elementów z tworzywa. Przedstawiony w projekcie Kartell by Laufen rewolucyjny materiał Saphir Keramik pozwala na projektowanie przestrzeni łazienkowej, które było nie do pomyślenia aż do dzisiaj. Promień zakrzywienia kąta w umywalce osiąga jedynie 1 – 2 mm ( do tej pory osiągał maksimum 7 – 8 mm), a cienkie niczym ostrze ścianki tworzą optyczną lekkość. To po prostu wyjątkowa ceramika.